Uwaga
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

PRENUMERATA

SZKOLENIA

Drukuj

Samorządy coraz częściej restrukturyzują zatrudnienie. Co nie znaczy, że nie ma ofert pracy. Są - ale bywa, że o jedno miejsce ubiega się grubo ponad 50 osób.

Coraz więcej Polaków chce pracować w administracji. Wg analizy Campus 2011 już co trzeci student i absolwent chciałby pracować w urzędzie, na drugim miejscu znalazła się branża finansowa, a na trzecim nauka, edukacja oraz szkolenia. Na rosnące zainteresowanie ogłoszeniami o pracę wskazują samorządy. Problem w tym, że pewną przystań (za taką uznawana jest praca dla państwa) też dotyka kryzys, gdzieniegdzie trwają zwolnienia, a już na pewno wszędzie ofert zwyczajnie nie wystarcza, by obdzielić choć jedną dziesiątą chętnych (dotyczy to zwłaszcza najniższych stanowisk).

W ostatnich latach można było np. odnotować zwiększone zainteresowanie pracą w poznańskim magistracie. - W roku 2010 r. średnio na jedną ofertę pracy wpływało 57 aplikacji, a w roku 2011 średnio na jedna ofertę wpływało 76 aplikacji. W roku 2012 ogłosiliśmy już 20 naborów na wolne stanowiska pracy. Aktualnie przeprowadzamy nabory na dwa - mówi Maciej Milewicz z biura prasowego poznańskiego magistratu.

Źródło: http://www.portalsamorzadowy.pl
Szczegóły: http://www.portalsamorzadowy.pl/praca/praca-w-urzedzie-dobrem-luksusowym,34499.html

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

KONTAKT


ul. Sikorskiego 22b/7

62-200 Gniezno

tel./fax 61 424 14 26
tel. kom. 603 922 847
e:mail - biuro@dlaradnych.pl

REKLAMA

  • Stop bezradności radnych

PARTNERZY PORTALU

FACEBOOK