Uwaga
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

PRENUMERATA

SZKOLENIA

Drukuj

 

 

27 maja to Dzień Samorządowca, o czym wie każdy urzędnik i radny, i o czym wie mało kto poza nimi.

Ten stan świadomości chyba doskonale obrazuje stan polskiego samorządu, który często sprowadza się do wzorca - samorząd sobie, społeczeństwo sobie. Oczywiście wśród radnych i urzędników znakomita większość to ludzie dobrze i uczciwie pracujący dla społeczeństwa, ale jak powszechnie wiadomo łyżka dziegciu potrafi beczkę miodu popsuć. Dodam tylko od siebie, że z im wyższej wysokości podana, tym szybciej całą beczkę psuje.

Starając się być całkowicie obiektywnym, myślę że śmiało można pokusić się o wniosek, że stan polskiego samorządu jest na tyle zły, że nie odpowiada nawet wielu tym, którzy ten samorząd psują. Powszechna niekompetencja i nepotyzm, samochodowe rajdy pijanych samorządowców z mandatami radnych lub burmistrzów czy wójtów, nie nastrajają obywateli do optymistycznego patrzenia w przyszłość.

Tak, tak drodzy samorządowcy - drodzy marszałkowie, starostowie, prezydenci, burmistrzowie i wójci, drodzy radni i urzędnicy - na was społeczeństwo patrzy i oczekuje poczucia bezpieczeństwa. A czy tego bezpieczeństwa doświadcza, sami sobie w cichości serca odpowiedzcie.

Jeszcze mniej osób zapewne wie, że patronką samorządowców jest św. Kinga. O patronat tej jednaj z najbardziej znanych i cenionych świętych wystąpili sami samorządowcy. A oto w jaki sposób uzasadnili swoją prośbę i wybór:

"Święta Kinga, która w swoim życiu doskonale miłość do Boga realizowała, między innymi poprzez dbałość o wzrost gospodarczy i poprawę bytu mieszkańców powierzonych sobie ziem, dla nas - samorządowców - jest wspaniałym wzorem do naśladowania."

Przyłóżmy to więc do rzeczywistości i postarajmy się wyobrazić, jak się święta Kinga z tym patronatem czuje w Waszej gminie, powiecie, województwie...

Ramzes Temczuk

Redaktor naczelny www.gniezno.com.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

KONTAKT


ul. Sikorskiego 22b/7

62-200 Gniezno

tel./fax 61 424 14 26
tel. kom. 603 922 847
e:mail - biuro@dlaradnych.pl

REKLAMA

  • Stop bezradności radnych

PARTNERZY PORTALU

FACEBOOK